МКБ – членка на АЕТМ учествуваше на Втората годишна конференција за е-трговија

Споделете го постот

[vc_row][vc_column width=”4/5″][vc_empty_space height=”30px”][vc_column_text]МКБ стана членка на АСОЦИЈАЦИЈАТА ЗА Е-ТРГОВИЈА НА МАКЕДОНИЈА – АЕТМ, прва и единствена асоцијација која цели кон инклузивна е-трговија. МКБ придонесува за зголемување на е-трговскиот развој и успех на земјата со услугите што ги нуди преку е-продавницата МОЈ.МКБ.[/vc_column_text][vc_column_text]МКБ учествуваше на Втората годишна конференција за е-трговија со тема “Бизнис раст со е-трговија” која се одржа на 25ти Октомври во Double Tree by Hilton. На конференцијата во улога на говорници и модератори се јавија претставници од успешни фирми и претприемачи од целиот свет кои го пренесоа своето огромно искуство од областа на е-трговијата и притоа ги презентираа придобивките од истата во своето работење.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/12″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/12″][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_single_image image=”12383″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_single_image image=”12390″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/4″][/vc_column][/vc_row]

Мој.МКБ- нов портал

Сите услуги на едно место.

More To Explore

МКБ Новости

Со сигурен чекор кон нови бизнис зделки

Дали е ова вистинскиот момент за започнување на нова бизнис зделка? Постои ли начин на кој може да се дознаат потребните информации за идниот бизнис -партнер, но и моменталната финансиска состојба на сопствената фирма? Или можеби не сте сигурни дали сте ги подмириле сите обврски, задолжувања, кредити, заборавени сметки…

Заинтересирани сте за нашите услуги